Dziękuję

Autor: 

Dziękuje ci za to, że żyjesz i żony nie bijesz oraz nie pijesz. Dziękuje, że nie założyłeś pętli na szyję. Jakby co możesz liczyć na mnie, Jezusa i Maryję. Twoje długi wdzięczności z nawiązką pokryje. Dziękuję ci, że żyletka z daleka omija żyłę. Dziękuję za to, że nie zwątpiłeś i w rzece się nie utopiłeś, nie powiesiłeś. Dziękuje za to co przeżyłeś. Za chwile miłe i niemiłe. Dziękuje za to, że różnych rzeczy doświadczyłeś i w monotonii nie żyłeś. Dziękuje, że się odważyłeś i przyszłej żonie oświadczyłeś. Dziękuje, że jesteś tym kim byłeś i bliskich nie zraniłeś.
Dziękuje,że błędy naprawiłeś , które popełniłeś. Dziękuje, że kolejny haust powietrza do płuc wpuściłeś. Jeśli jesteś martwy dziękuje za to, że żyłeś. Jeśli żyjesz dziękuje, że samobójczej próby nie powtórzyłeś. Dziękuję, że tabletek nasennych alkoholem nie popiłeś. Dziękuje, że dziewczynie kwiaty kupiłeś i na randkę się z nią umówiłeś. Dziękuje, że samotne chwile przeżyłeś, powstałeś i walczyłeś. Dziękuje, że w centrum uwagi byłeś i poczucia rzeczywistości nie zatraciłeś. Dziękuje, że nie zwątpiłeś w przyjaciół i rodzinę.
Dziękuję za każdą twoją wesołą minę. Dziękuje za to, że konfrontujesz z rzeczywistością doktrynę. Dziękuje, że nie wariujesz i depresje przezwyciężyłeś. Dziękuje, że wreszcie masz to na co zasłużyłeś. Dziękuje, że co do mnie się nie pomyliłeś.
Dziękuje, że pokłady życiowej energii odkryłeś. Dziękuje, że przyjemne z pożytecznym połączyłeś. Dziękuję, że wreszcie dostałeś to o czym marzyłeś. Dziękuje, że wreszcie masz to o czym śniłeś. Dziękuje, że życiowy test zaliczyłeś. Dziękuje, że za mnie się modliłeś.
Dziękuje, że swoim winowajcom winy przebaczyłeś. Dziękuje, że dzień święty uświęciłeś. Dziękuje, że matkę i ojca czciłeś. Dziękuje, że nikogo nie zabiłeś. Dziękuje, że nie cudzołożyłeś. Dziękuje, że nikogo nie okradłeś. Dziękuje, że nie wylądowałeś na dnie. Dziękuje, że żony bliźniego swego nie pożądałeś.
Dziękuje, że mówiłeś prawdę i nie kłamałeś. Dziękuje, że w małżeństwie wierności dochowałeś. Dziękuje, że swojej zony nie zdradzałeś. Dziękuje, że swoim bliźnim pomagałeś. Dziękuje, że głodnych karmiłeś i spragnionych poiłeś.
Dziękuje, że swoje dziecko pacierza nauczyłeś. Dziękuje, że do kościoła na msze chodziłeś. Dziękuje za to, że kiedyś ministrantem byłeś. Dziękuje za każde spędzone z rodziną chwile. Dziękuje, że zdałeś maturę i studia skończyłeś. Dziękuje, że kolejny egzamin zaliczyłeś. Dziękuje, że z przyjaciółmi w zgodzie żyłeś. Dziękuję za to, że na wrogach się nie zemściłeś. Na koniec ci podziękuje za to, że jesteś, będziesz i byłeś.